Teslimat Ve İade
Teslimat Seçenekleri Nelerdir?
Siparişiniz 1-4 iş günü arasında MNG Kargo ile gönderilecektir. Pazar günleri verilen siparişler Pazartesi günü kargoya verilmeye başlanmaktadır. Resmi tatil günleri verilen siparişler, takip eden ilk iş günü kargoya verilmeye başlanmaktadır.

Siparişim Seçmiş Olduğum Bir Adrese Yönlendirilebilir Mi?
kemencesaat.com sanal mağaza üzerinden vermiş olduğunuz siparişleri sizin dışınızda alternatif adreslere de gönderimini sağlayabilirsiniz.

Hangi Bölgelere Gönderim Yapabiliyorsunuz?
kemencesaat.com sanal mağaza sadece Türkiye sınırlarında hizmet vermektedir.

Teslimat Süresi Ne Kadardır?
Siparişleriniz 1-4 iş günü içerisinde teslim kargoya edilir. Kargonuz yola çıktığı zaman bir konfirmasyon e-postası alacaksınız. Belirlenen bu kargo süreleri planlanan kargo süreleri olmakla beraber kargo firmasına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir, kargonuz yaz-kış şartları göz önünde bulundurularak 1-4 iş günü içerisinde teslim edilebilir.

Siparişimin Kargoya Verildiğini Nasıl Öğrenebilirim?
Siparişiniz kargoya verildiği zaman size bir konfirmasyon e-postası yönlendireceğiz. Bu e-posta içerisinde yazan kargo takip numarası ile kargonuzu MNG Kargo internet sitesi üzerinden takip edebilirsiniz. Aynı zamanda siparişinizin kargoya verildiğini kemencesaat.com sanal mağazadan üye girişi yaptıktan sonra Hesabım > Geçmiş siparişlerim bölümünden kontrol edebilirsiniz.

Ürünü Iade Etmek Istediğimde Ne Yapmam Gerekiyor?
Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden 7 gün içerisinde, keyfi sebeplerle ürünü iade etmek istediğinizde kargo ücretini size aittir. Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde ise, Kargo ücreti tarafımıza ait olmakla birlikte iade süreniz 14 gündür.

Ayrıca sitemizde yer alan ürünlerde değişim talebiniz bulunmakta ise değişim süreniz 7 (yedi) iş günüdür. Aşağıda yer alan kriterler çerçevesinde, ürün iadesini sağlayabilirsiniz.

-İade etmek istediğinizde öncelikle 0543 699 90 61 nolu whatsapp hattına bildiriniz.

-İade edeceğiniz ürünü, paketi hasar görmemiş, ürünün kullanılmamış hali ve tüm aksesuarlarıyla birlikte, MNG KARGO ile gönderebilirsiniz.

-İadenizi gönderdikten sonra, gerekli olması halinde sizden MNG KARGO’ya ait gönderi kodunuz talep edilebilir. Sorun yaşamamanız adına, gönderi kodunuzu lütfen saklayınız.

-İade bedeli, ürünlerin mal kabul birimine ulaştığı andan itibaren, iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra, Sizin hesabınıza 10(on) iş günü içerisinde aktarılmaktadır.
Eğer ödemenizi “Kapıda Ödeme” olarak gerçekleştirmiş iseniz tarafımıza IBAN numarası, hesabın kime ait olduğu ve hangi bankaya ait olduğunu bildirmeniz gerekmektedir. Bildirim sürecinden sonra iadeniz 10(on) iş günü içerisinde gerçekleşecektir. Bankanıza bağlı olarak iadenizi hesabınızda veya kartınızda görmeniz, birkaç gün sürebilir.

Siparişinizde kullandığınız indirim kuponu varsa, iade işlemi esnasında hesabınıza yeniden tanımlanacaktır. Siparişinizin yapıldığı tarihte indirim kuponunda kalan kullanım süresi kadar süre, yapılacak iade işlemi ile yeniden başlayacaktır.

İade Etme Süresi Kaç Gündür?
kemencesaat.com üyelerinin kanunen mesafeli sözleşmelere dair yönetmeliğe göre “Sebep Göstermeden Cayma Hakkı” 7 gündür.

Hangi Ürünleri Iade Edemiyorum?
Ambalajı zarar görmüş ve kullanılmış ürünlerin iadesi gerçekleşmemektedir. Ayrıca indirimli ve kampanyalı ürünlerinde iadesi olmamaktadır.

İademi Hangi Adrese Göndereceğim?
İade Adresi: MNG KARGO : müşteri numarası için bizimle iletişime geçin. Adres yerine geçmektedir.

İadede Kargo Masraflarını Ben Mi Ödeyeceğim?
İade talebiyle kemencesaat.com ‘a gönderdiğiniz ürünlerde ürün kusuru var ise kargo masrafları firmamıza aittir. Siparişinizi MNG KARGO ile yukarıdaki adrese gönderebilirsiniz. Keyfi sebeplerle iade etmek istediğiniz takdirde kargo bedeli size aittir.

İade Ettiğim Ürünün Geri Ödemesi Ne Zaman Yapılacak?
Ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra kemencesaat.com tarafından havale işlemi 10(on) iş günü içerisinde gerçekleştirilir. Bankanıza bağlı olarak, iadenizi kredi kartınızda görmeniz, bir kaç gün sürebilir. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve kemencesaat.com‘un bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.

Elime Geçen Ürün Kusurlu. Ne Yapmam Gerekiyor?
Ürünü iade süresi içerisinde tarafımıza göndermeniz halinde, gerekli kontroller yapılarak stoklarda bulunması durumunda ürün/ürünlerin değişimi yapılacaktır. Ürün/ürünlerin tedarikçi firma stoklarında olmaması durumunda siparişiniz iptal edilerek para iadesi işlemi gerçekleştirilecektir. İade işlemleri detayı için bkz. “Ürünü iade etmek istediğimde ne yapmam gerekiyor?”

Sipariş Teslimatında Evde Yoksam Ne Oluyor?
kemencesaat.com sanal mağaza üzerinden yapmış olduğunuz alışverişlerde kargo teslimat sürecinde eğer evde bulunamamışsanız size bir not bırakılacaktır. Ardından maksimum 2 iş günü içerisinde kargonun bırakıldığı şubeden sizin tarafınızdan alınması gereklidir. Aksi takdirde ürünün iadesi kemencesaat.comsanal mağazaya sağlanacaktır ve tarafınıza siparişinizin tutarı iade edilecektir.

Siparişimin Hangi Aşamada Olduğunu Nasıl Öğrenebilirim?
durumu değiştikçe size konfirmasyon e-posSiparişinizintası yönlendireceğiz. kemencesaat.com sanal mağazadan üye girişi yaptıktan sonra Hesabım > Geçmiş siparişlerim bölümünden kontrol edebilirsiniz.

kemencesaat.com Sanal Mağazadan Aldığım Bir Ürünü Nasıl Iade Edebilirim?
Almış olduğunuz ürünü kullanılmamış ve zarar görmemiş olması kaydıyla 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz. Değişimler bir kereye mahsus olup, ikinci kez değişim yapılmamaktadır. Bu süre ürününüzün size teslim edildiği tarihten itibaren başlar. Ürün iadesi yaparken ürününüzle beraber gelen faturanızdaki iade bölümünü doldurunuz. Değişim ve iade kargo bedeli (9.90TL) müşteri tarafından karşılanacaktır. İade edilen ürünün kampanyalı ürün olmaması ve MNG KARGO ile göndermeniz gerekmektedir.

Kampanyalı ürünlerde iade kabul edilmemektedir.